Bali a ostrovy Gili (Indonésie)

Cestopisná přednáška vás zavede na proslulý indonéský ostrov Bali a soustroví Gili. Ne nadarmo se Bali přezdívá Ostrov Bohů - kombinace bohaté hinduistické kultury s neobyčejnými přírodními krásami skutečně dělá z tohoto ostrova výjimečně krásné místo. Strmé vulkány, džungle, jezera, řeky, všudypřítomná malebná rýžová políčka a pláže s tyrkysovou vodou zdobí tento tropický ráj v souostroví malých Sund. V průběhu přednášky spolu navštívíme například kulturní centrum země Ubud a jeho opičí prales, rýžová políčka Jatiluwih (UNESCO), jezera Twin Lakes, "plovoucí" chrám Ulun Danu, vodopády v oblasti Munduk, legendární "mořské" chrámy Tanah Lot a Pura Luhur Uluwatu či vystoupíme na sopku Batur, odkud budeme pozorovat svítání slunce. 

Svítání a výhledy ze sopky Batur

Kulturní představení a balijské tance v Ubudu

Rýžová políčka v Jatiluwih (UNESCO)

"Plovoucí" chrám Ulun Danu

"Mořský" chrám Tanah Lot

Chrám a útesy v Uluwatu

Džungle v okolí Ubudu

Vodopád v oblasti Munduk

Pro Bali je charakteristické velké množství hinduistických chrámů, ve kterých každodenně probíhá řada zajímavých obřadů. My se v přednášce spolu na tento ostrov navíc vydáme v období místních svátků Galungan a Kulingan, kdy Balijci oslavují nejdříve vítězství dobra nad zlem (Galungan) a později den, kdy Bůh Hyang Widi sestupuje na zem, aby všem lidem i ostrovu požehnal dobrý život (Kulingan). Všechna balijská městečka jsou v tuto dobu vyzdobena dlouhými bambusovými tyčemi s listy kokosových palem, květinami a dalšími charakteristickými ozdobami, které mají symbolizovat prosperitu, a prochází jimi průvody slavnostně oděných místních, doprovázených tradičními hudebními nástroji.


Po krátké cestě lodí z Bali se přeplavíme na ostrov Gili Air, který se stane naší základnou pro prozkoumávání podvodních krás souostroví Gili rozkládajícího se na severozápadě Lomboku. Tyto ostrůvky se vyznačují krásnými plážemi a pobřežím plným korálových útesů, nad kterými se prohání hejna tropických ryb či mořské želvy. Ty můžete na východě ostrova Gili Air spatřit při troše štěstí z bezprostřední blízkosti i při pouhém šnorchlování ze břehu. Kromě toho jsou z ostrova Gili Air nádherné západy slunce!

zleva ostrovy Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air

ostrovy Gili jsou rájem pro potápění a šnorchlování

západ slunce na ostrově Gili Air a na horizontu sopka Agung na Bali

Cestopisná přednáška o Bali a souostroví Gili v Indonésii je koncipována primárně jakožto videoprocházka těmito exkluzivními destinacemi. Můžete se tedy těšit nejenom na celou řadu poutavých fotografií, ale také na velké množství videí, které vám Bali a Gili přiblíží mnohem intenzivněji.

Žádné komentáře: