Odysea

Netradiční přednáška o pozoruhodných cestách Tomáše Černohouse, které by neměly zůstat zapomenuty. Vydejte se s ním na bicyklu do Izraele a Palestiny, pěšky do posvátných míst gruzinského Kavkazu či pomocí stratosferické sondy na okraj naší planety. Odysea vás zavede do míst, ve kterých se tají dech.Dobrodružství.
Na kole úrodnými poli, svěžími lesy, vyprahlými pouštěmi, horami a proláklinami Izraele a Palestiny. Spaní pod otevřenou oblohou. Bohatá historie. Blízkovýchodní konflikt a napětí. Cesta do míst, kam se na bicyklu vydá málokdo. Magické místo.
Gruzinský Kavkaz a úpatí hory Kazbek, na které je podle tradice uvězněn Titán Prométheus (v místní tradici zvaný Amirani), za to, že Bohům ukradl oheň a daroval jej lidstvu. Ubohý muž byl připoután ke skále, aby mu orel páral břicho a požíral jeho játra, znova a znova, den za dnem, ad infinitum. Vše jen proto, že nám dal oheň, první opravdový kousek technologie. Kromě legendy zde naleznete překrásné hory, pohostinné horaly a posvátná pravoslavná místa dotvářející nezapomenutelný genius loci.Nadpozemská krása.
Cesta na okraj naší planety pomocí věcí, které máte běžně doma? To je projekt Fénix. V březnu 2012 dosáhla stratosférická sonda občanského sdružení No:mad výšky 32 km a dovezla unikátní filmové záběry okraje naší planety a černého vesmíru, který ji obklopuje. Chcete vědět, jak jsme to udělali?Délka přednášky Odysea je 100 minut a její součástí je také výstava předmětů souvisejících s místy, o kterých pojednává.


Propagační materiály:Žádné komentáře: