Thajská trilogie

Thajské království je známo pro své exotické přírodní krásy, slavnou minulost, pohostinnost a optimismus místních obyvatel či kvalitu nabízených služeb. Není divu, že tato země vzbuzuje velký zájem turistů, kteří každoročně jezdí relaxovat na místní překrásné pláže. I na ně se v této přednášce samozřejmě vydáme, nicméně hlavním cílem přednášky "Thajská trilogie" je zavést vás po stopách našeho vlastního dobrodružství do tří odlišných regionů Thajska a představit vám tuto zemi komplexně nad rámec toho, co již o Thajsku víte z obecného povědomí. Ptáte se, na co se v přednášce můžete těšit?

Střed: Bangkok a okolí
V první části přednášky se podíváme do strhujícího hlavního město Thajska, Bangkoku. Navštívíme jeho překrásné chrámy, zakusíme pouliční život, ochutnáme místní kuchyni a zjistíme, proč se mu říká "město andělů" a také "asijské město hříchu". Pro historický kontrast se poté vydáme do zaniklého centra siamského království, města Ayutthaya, které kdysi středověcí poutníci označili díky stovkám místních okázalých buddhistických  chrámů a paláců za 8. div světa a které je dnes na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Sever: Chiang Mai a okolí
Po prozkoumání města Chiang Mai, centra starobylé říše Lanna, se vydáme do hor a džungle severního Thajska. Vydáme se na trek do pralesa a za místními horskými kmeny, pojedeme na slonech (samozřejmě s respektem k těmto majestátním tvorům a proto tzv. bare-back) a na bambusových vorech po řece Wang za jejími vodopády. Na nejvyšší hoře Thajska Doi Inthanon, v jejích královských horských palácích a na posvátné hoře Doi Suthep se poté dotkneme nebes.Jih: Provincie Krabi
Hledáte-li tropický ráj, naleznete ho zde. Desítky překrásných pláží s křišťálově čistou vodou, běloskvoucím pískem a majestátními scenériemi vápencových útesů a palmových hájů. Ideální místo pro tzv. island hopping (prozkoumávání více tropických ostrůvků najednou) a veškeré vodní aktivity, které vás jen napadnou. Navštívíme slavné pláže Railey a Phra Nang, ostrovy Koh Poda, Koh Tup či souostroví Phi Phi a jeho Bamboo Island. Budeme hledat v tropické džungli tajuplné laguny, šnorchlovat i kajakovat.


Délka přednášky je 100 minut a je doprovázena bohatým audiovizuálním programem plným fotografií, videí a autentické thajské hudby.

Žádné komentáře: