Expedice Mahali (Východní Afrika)


Návštěvník přednášky o Expedici Mahali se může těšit na celou řádu fotografií, krátkých filmů a poutavé vyprávění o mé měsíční cestě po Tanzanii, Keni, Ugandě, Rwandě a ostrově Zanzibar. Cestoval jsem se svým kamarádem a kolegou z univerzity Oldřichem Smolou, a to převážně dopravními prostředky, které využívají místní. Také jsme s jedinou výjimkou spali každou noc pouze u místních lidí, čímž jsme měli možnost získat spoustu unikátních informací, ochutnávat tradiční jídla, vyslechnout si mnoho zajímavých osobních příběhů a ještě hlouběji tak proniknout do běžného života Východoafričanů.


Pokud bych měl vyzdvihnout několik nejkrásnějších a nejzajímavějších bodů přednášky, na které se diváci budou moci těšit, bude to určitě návštěva národního parku Ngorongoro (Tanzanie), masajského trhu a masajských vesnic (nikoliv potěmkinovských a turistických, ale skutečných), jednoho z největších slumů v Africe - slumu Kibera u města Nairobi (Keňa), malebného jezera Bunyonyi s desítkami malých ostrůvků a průzračnou vodou (Uganda), krásných čajových a kávových plantáží u jezera Kivu na západě Rwandy, míst spjatých s místní genocidou z roku 1994 a v neposlední řadě také ostrovu Zanzibar s jeho čarokrásnými plážemi, plantážemi koření, otrokářskou historií a výborným jídlem. K tomu všemu diváky čeká mnoho zážitků a zkušeností z netradičního cestování po netradičních zemích.


Zveme vás k návštěvě srdce černé Afriky, oblasti, kterou známe z vyprávění Emila Holuba, Hanzelky a Zikmunda, Livingstona či Stanleyho, zkrátka té Afriky, o které jsme všichni v dětství snili. Nyní si naše africké dobrodružství můžete prožít s námi! Fotografie z naší cesty najdete na Facebooku, zpracované filmy na Vimeu a celý příběh pak na naší fanouškovské stránce. Rozhovor pro ČRo Pardubice o Expedici Mahali pro pořad Máme hosty ČRo Pardubice z 20. srpna 2012 si můžete poslechnout níže a rozhovor pro televizi Markízu si přečtěte na tomto odkaze.

Východní Afrika očima studenta
„Tomáš Černohous měl už od dětství velký sen. Podívat se do Afriky. A sen si splnil. Uskutečnil Expedici Mahali, během které navštívil Tanzanii, Rwandu, Ugandu a Keňu. Jaké to bylo? Poslechněte si to. Pořadem provází moderátorka Jitka Slezáková.“Žádné komentáře: