Historie přednášek

Cestopisné přednášky Světakraje měly již více než 185 repríz ve zhruba 100 městech a obcích České republiky.  Přednášky byly organizovány zejména městskými kulturními centry, knihovnami, základními a středními školami. Světakraj i nadále pracuje na tvorbě nových přednášek, a tak i v budoucnosti bude mnoho diváků moci vzpomínat či snít o zajímavých místech tohoto světa. Následující seznam uskutečněných přednášek tedy zdaleka nekončí.





2017
  • 10. října - Nová Paka (Báječná Kodaň)
  • 6. října - Borohrádek (Thajská trilogie) PREMIÉRA
  • 19. září - Mladá Boleslav (Banát: naši krajané a jejich krajina)

2016
  • 29. listopadu - Nymburk (Expedice Mahali + Odysea)
  • 22. listopadu - Liberec (Expedice Mahali)
  • 11. listopadu - Kratonohy (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 10. listopadu - Pardubice (Odysea)
  • 2. listopadu - Borohrádek (Báječná Kodaň)
  • 6. října - Týniště nad Orlicí (Báječná Kodaň)
  • 6. května - Javorník (Odysea)
  • 6. května - Skorošice (Odysea)
  • 20. dubna - Borohrádek (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 4. dubna - Chotěboř (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 8. března - Vysoké Mýto (Báječná Kodaň)
  • 17. února - Hradec Králové (Báječná Kodaň)
  • 9. ledna - Chromeč (Expedice Mahali)

2015
  • 14. prosince - Chomutov (Expedice Mahali) 
  • 16. listopadu - Skuteč (Královské Maroko)
  • 30. října - Karlovy Vary (Expedice Mahali) - Festival Caminos
  • 8. října - Vrchlabí (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 20. a 21. května - Bílina (Odysea, Expedice Mahali)
  • 17. dubna - Borohrádek (Královské Maroko)
  • 26. března - Dobruška (Odysea)
  • 9. března - Hlinsko (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 23. února - Rychnov nad Kněžnou (Odysea)
  • 29. ledna - Vamberk (Odysea)
  • 15. ledna - Nová Paka (Odysea)

2014
  • 29. října - Kamenický Šenov (Expedice Mahali)
  • 16. října - Slatiňany (Odysea)
  • 8. října - Žatec (Kodaň)
  • 6. října - Bílina (Expedice Mahali)
  • 26. února -  Borohrádek (Odysea)
  • 24. února -  Pardubice (Expedice Mahali)
  • 20. února - Vraclav (Odysea)
  • 19. února - Hradec Králové (Expedice Mahali)
  • 18. února - Choceň (Expedice Mahali)
  • 17. února - Chotěboř (Odysea)
  • 14. února - Javorník (Expedice Mahali)
  • 14. února - Skorošice (Expedice Mahali)
  • 13. února - Žďár nad Sázavou (Expedice Mahali)
  • 12. února - Rychnov nad Kněžnou (Expedice Mahali)
  • 11. února - Rýmařov (Expedice Mahali)
  • 10. února - Postřelmov (Odysea)
  • 7. února - Ždírec nad Doubravou (Odysea)
  • 6. února - Králíky (Odysea)
  • 5. února - Hlinsko (Odysea)
  • 4. února - Dobruška (Expedice Mahali)
  • 23. ledna - Nová Paka (Expedice Mahali)
  • 22. ledna - Černilov (Expedice Mahali)
  • 21. ledna - Opava (Odysea)
  • 20. ledna - Kuřim (Kodaň)
  • 16. ledna - Vamberk (Expedice Mahali)

2013
  • 2. července - Lázně Bohdaneč (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 6. června - Jihlava (Expedice Mahali)
  • 5. června - Lázně Bohdaneč (Expedice Mahali)
  • 23. května - Rychnov nad Kněžnou (Jeruzalém v pohybu)
  • 13. května - Hradec Králové (Expedice Mahali)
  • 30. dubna - Jeseník (Odysea)
  • 4. dubna - Heřmanův Městec (Expedice Mahali)
  • 27. března - Doudleby nad Orlicí (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 23. března - Jablonné nad Orlicí (Expedice Mahali)
  • 16. března - Žamberk (Expedice Mahali)
  • 14. března - Ždírec nad Doubravou (Expedice Mahali)
  • 28. února - Jevíčko (Odysea) PREMIÉRA
  • 26. února - Vysoké Mýto (Královské Maroko)
  • 25. února - Chotěboř (Expedice Mahali)
  • 21. února - Hlinsko (Expedice Mahali)
  • 12. února 2013 - Opava (Expedice Mahali)
  • 11. února 2013 - Hanušovice (Expedice Mahali)
  • 31. ledna 2013 - Vamberk (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 23. ledna 2013 - Přerov (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 18. ledna 2013 - Skuteč (Expedice Mahali)

2012
  • 13. prosince 2012 - Choceň (Báječná Kodaň)
  • 11. prosince 2012 - Zábřeh na Moravě (Expedice Mahali)
  • 6. prosince 2012 - Jeseník (Expedice Mahali)
  • 30. listopadu 2012 - Vysoké Mýto (Expedice Mahali)
  • 22. listopadu 2012 - Častolovice (Expedice Mahali)
  • 21. listopadu 2012 - Vrbno pod Pradědem (Banát)
  • 16. listopadu 2012 - Vraclav (Expedice Mahali)
  • 15. listopadu 2012 - Králíky (Expedice Mahali)
  • 25. října 2012 - Tišnov (Báječná Kodaň)
  • 24. října 2012 - Borohrádek (Expedice Mahali)
  • 24. října 2012 - Pardubice (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 5. října 2012 - Javorník (Královské Maroko)
  • 5. října 2012 - Skorošice (Královské Maroko)
  • 4. října 2012 - Jevíčko (Expedice Mahali) - PREMIÉRA
  • 12. dubna 2012 - Choceň (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 5. dubna 2012 - Jihlava (Báječná Kodaň)
  • 23. března 2012 - Batňovice (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 20. března 2012 - Dobruška (Jeruzalém v pohybu)
  • 15. března 2012 - Javorník (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 15. března 2012 - Žulová (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 10. března 2012 - Žamberk (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 14. února 2012 - Opava (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 13. února 2012 - Vítkov (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 27. ledna 2012 - Turnov (Jeruzalém v pohybu)
  • 26. ledna 2012 - Rýmařov (Egyptské dobrodružství) - DERNIÉRA
  • 19. ledna 2012 - Moravská Třebová (Banát: naši krajané a jejich krajina)



2011
  • 18. prosince 2011 - Jablonné nad Orlicí (Báječná Kodaň)
  • 12. prosince 2011 - Ústí nad Orlicí (Báječná Kodaň)
  • 9. prosince 2011 - ZŠ Maleč (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 8. prosince 2011 - Zábřeh na Moravě (Královské Maroko)
  • 2. prosince 2011 - Nová Paka (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 1. prosince 2011 - Nová Paka (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 24. listopadu 2011 - Jeseník (Báječná Kodaň)
  • 16. listopadu 2011 - Pardubice (Egyptské dobrodružství)
  • 3. listopadu 2011 - Skuteč (Egyptské dobrodružství)
  • 1. listopadu 2011 - Doudleby nad Orlicí (Jeruzalém v pohybu)
  • 1. listopadu 2011 - Bystřice nad Pernštejnem (Jeruzalém v pohybu)
  • 27. října 2011 - Jeseník (Královské Maroko)
  • 18. října 2011 - Hradec Králové (Královské Maroko)
  • 14. října 2011 - Vraclav (Jeruzalém v pohybu)
  • 13. října 2011 - Častolovice (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 10. října 2011 - Trutnov (Jeruzalém v pohybu)
  • 7. října 2011 - Vrbno pod Pradědem (Báječná Kodaň)
  • 6. října 2011 - Jevíčko (Báječná Kodaň) - PREMIÉRA
  • 22. září 2011 - Jihlava (Královské Maroko)
  • 21. září 2011 - Černilov (Egyptské dobrodružství)
  • 26. května 2011 - Choceň (Egyptské dobrodružství)
  • 13. května 2011 - Vraclav (Egyptské dobrodružství)
  • 12. května 2011 - Opava (Jeruzalém v pohybu)
  • 6. května 2011 - Kutná Hora (Jeruzalém v pohybu)
  • 14. dubna 2011 - Kutná Hora (Královské Maroko)
  • 11. dubna 2011 - Jablonné nad Orlicí (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 7. dubna 2011 - Králíky (Královské Maroko)
  • 31. března 2011 - Jevíčko (Královské Maroko)
  • 24. března 2011 - Moravský Beroun (Jeruzalém v pohybu)
  • 23. března 2011 - Javorník (Jeruzalém v pohybu)
  • 23. března 2011 - ZŠ Holice (Jeruzalém v pohybu)
  • 20. března 2011 - Praha (Královské Maroko) - PREMIÉRA
  • 17. března 2011 - Kutná Hora (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 10. března 2011 - Přibyslav (Jeruzalém v pohybu)
  • 4. března 2011 - Gymnázium Žamberk (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 3. března 2011 - ZŠ Jablonné nad Orlicí (Jeruzalém v pohybu)
  • 24. února 2011 - Heřmanův Městec (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 23. února 2011 - Kutná Hora (Egyptské dobrodružství)
  • 22. února 2011 - Rokytnice v O. H. (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 17. února 2011 - Žďár nad Sázavou (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 16. února 2011 - Vrbno pod Pradědem (Jeruzalém v pohybu)
  • 11. února 2011 -  Hlinsko (Egyptské dobrodružství)
  • 10. února 2011 - Ždírec n. D. (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 8. února 2011 - Hradec Králové (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 3. února 2011 - Skuteč (Jeruzalém v pohybu)
  • 26. ledna 2011 - SZEŠ Lanškroun (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 25. ledna 2011 - Hanušovice (Egyptské dobrodružství)

2010
  • 27. května 2010 - Šternberk (Jeruzalém v pohybu)
  • 10. května 2010 - Ústí nad Orlicí (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 25. dubna 2010 - Jamné nad Orlicí (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 1. dubna 2010 - Rýmařov (Jeruzalém v pohybu)
  • 28. března 2010 - Jamné nad Orlicí (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 11. března 2010 - Zábřeh na Moravě (Banát: naši krajané a jejich krajina)
2009
  • 18. prosince 2009 - Černilov (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 3. prosince 2009 - Jeseník (Egyptské dobrodružství)
  • 13. listopadu 2009 - Častolovice (Egyptské dobrodružství)
  • 5. listopadu 2009 - Jeseník (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 29. října 2009 - Králíky (Banát: naši krajané a jejich krajina)
  • 9. října 2009 - Rokytnice v Orlických Horách (Egyptské dobrodružství)
  • 8. října 2009 - Jevíčko (Banát: naši krajané a jejich krajina) - PREMIÉRA
  • 24. září 2009 - Ždírec nad Doubravou (Jeruzalém v pohybu)
  • 7. května 2009 - Velké Opatovice (Jeruzalém v pohybu)
  • 16. dubna 2009 - Choceň (Jeruzalém v pohybu)
  • 20. března 2009 - Česká Skalice (Jeruzalém v pohybu)
  • 19. března 2009 - Zábřeh na Moravě (Egyptské dobrodružství)
  • 12. března 2009 - Nové Město na Moravě (Jeruzalém v pohybu)
  • 27. února 2009 - Hlinsko (Jeruzalém v pohybu)
  • 4. února 2009 - Jeseník (Jeruzalém v pohybu)
  • 4. února 2009 - SOŠ/SOU Šumperk (Jeruzalém v pohybu)
  • 3. února 2009 - Hradec Králové (Egyptské dobrodružství)
2008
  • 28. listopadu 2008 - SZES Lanškroun (Egyptské dobrodružství)
  • 27. listopadu 2008 - Heřmanův Městec (Jeruzalém v pohybu)
  • 6. listopadu 2008 - Častolovice (Jeruzalém v pohybu)
  • 23. října 2008 - Černilov (Jeruzalém v pohybu)
  • 20. října 2008 - Vysoké Mýto (Egyptské dobrodružství)
  • 9. října 2008 - Borohrádek (Jeruzalém v pohybu)
  • 25. září 2008 - Jevíčko (Egyptské dobrodružství)
  • 24. dubna 2008 - Jevíčko (Jeruzalém v pohybu)
  • 20. dubna 2008 - Jablonné nad Orlicí (Egyptské dobrodružství)
  • 10. dubna 2008 - Hradec Králové (Jeruzalém v pohybu)
  • 27. března 2008 - Vysoké Mýto (Jeruzalém v pohybu)
  • 13. března 2008 - Zábřeh na Moravě (Jeruzalém v pohybu)
  • 8. února 2008 - SZES Lanškroun (Jeruzalém v pohybu)
  • 31. ledna 2008 - Králíky (Egyptské dobrodružství)
  • 17. ledna 2008 - Ústí nad Orlicí (Egyptské dobrodružství) - PREMIÉRA
2007
  • 21. prosince 2007 - SOŠ/SOU Letohrad (Jeruzalém v pohybu)
  • 14. prosince 2007 - ZŠ Komenského Letohrad (Jeruzalém v pohybu)
  • 6. prosince 2007 - Podbřezí (Jeruzalém v pohybu)
  • 22. listopadu 2007 - Letohrad (Jeruzalém v pohybu)
  • 4. října 2007 - Gymnázium Žamberk (Jeruzalém v pohybu)
  • 10. září 2007 - Lanškroun (Jeruzalém v pohybu)
  • 4. května 2007 - Orličky (Jeruzalém v pohybu)
  • 25. dubna 2007 - Králíky (Jeruzalém v pohybu)
  • 19. dubna 2007 - Staré Město (Jeruzalém v pohybu)
  • 17. dubna 2007 - Ústí nad Orlicí (Jeruzalém v pohybu)
  • 13. dubna 2007 - Litomyšl (Jeruzalém v pohybu)
  • 12. dubna 2007 - Červená voda (Jeruzalém v pohybu)
  • 11. dubna 2007 - Lukavice (Jeruzalém v pohybu)
  • 21. března 2007 - Žamberk (Jeruzalém v pohybu)
  • 17. března 2007 - Sobkovice (Jeruzalém v pohybu)
  • 18. února 2007 - Jamné nad Orlicí (Jeruzalém v pohybu)
  • 11. února 2007 - Jablonné nad Orlicí (Jeruzalém v pohybu) - PREMIÉRA