pátek 9. října 2009

Reference

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Kulturní dům v Zábřehu pořádá cestopisné přednášky každý měsíc pravidelně již několik let. I touto formou se hlásíme k odkazu našeho rodáka, slavného cestovatele, polárníka a spisovatele Jana Eskymo Welzla (1868 - 1948). Klademe důraz nejen na výběr pokud možno zajímavých témat, ale i samotných přednášejících. Ti by měli být pro návštěvníky přednášek vzorem a inspirací pro vlastní cesty "za hranice všedních dnů". A Tomáš Černohous je vzhledem ke svému věku, vystupování a zaujetí pro věc tím správným vzorem - zejména pro mladé.

Spolupráce s ním je již, dá se říct, dlouhodobá. V zábřežském kině jsme měli možnost absolvovat tři jeho audiovizuální pořady: Jeruzalém v pohybu, Egyptské dobrodružství a Banát: naši krajané a jejich krajina. Všechny byly perfektně připraveny, a to jak po stránce obsahové i technické. Těšíme se na další setkání s Tomášem a jeho novým cestovatelským dobrodružstvím.
 
PhDr. Zdeněk David (jednatel Zábřežské kulturní, s.r.o.)
 
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Předvánoční čas využíváme na naší škole k prezentacím studentů, k filmovému festivalu, k přednáškám a zveme zajímavé hosty. Určitě jsem neudělala chybu, když jsem Tomáše pozvala. Jeho Jeruzalém v pohybu ohodnotili naši žáci i učitelé. Přednáška s videoprojekcí a prezentací měla správné tempo, množství informací a aktuálnost. Tomáš navíc představil sám sebe jako kluka, který si plní své sny, protože chce a protože to jde. Prostě příklad hodný následování. A mimochodem – všechno je pravda! Jeruzalém jsem navštívila osobně, měla jsem tedy možnost srovnávat.

Tomáši, přeji hodně štěstí, úspěchů. Pokračuj ve zdolávání nastavené laťky.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Cestopisné přednášky Tomáše Černohouse mohu velmi doporučit. Vše má perfektně připravené, nastudované, prezentace a videa ve vynikající kvalitě, počítá i s detaily. U nás v knihovně proběhly dvě přednášky (Jeruzalém a Egypt), obě byly vyprodány a měly úspěch. Pan Tomáš je spolehlivý, příjemný a má kultivovaný přednes.

Petra Landsmannová (Knihovna města Hradce Králové)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Letos jsme pořádali besedu pro čtenáře o Jeruzalému. Všem se moc líbila a návštěvníci byli velmi spokojeni. Už se těšíme na další dvě besedy s tímto mladým cestovatelem. Všem můžeme Tomáše Černohouse jenom doporučit!


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Letošní Egypt byl opět úžasný, jako loňský Jeruzalém v pohybu. Tomáš má vše propracované do detailu a hlavně jeho vědomosti jsou obdivuhodné, jako i celá projekce. Děkuji ti za všechny přítomné a přeji „jen tak dál“.

Věra Zaňková (Knihovna Častolovice)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Tomáš opět nezklamal! Přednáška Egyptské dobrodružství byla opět skvělá, o čemž svědčí i vysoká návštěvnost. Už teď se těšíme na další Tomášovy cesty.


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Dneska jsme byli v Černilově na přednášce o Banátu a bylo to super. Krásné vizuálně a příjemné hudebně. Trochu intelektuálně náročnější, ale na té správné vlně! Příště přijdem určitě zase. Pěkné Vánoce!

Honza Konc

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Chtěla bych Ti poděkovat za krásnou přednášku, kterou jsi udělal v Jamném o Banátu. Byl to velice příjemný zážitek a je jasné,že ti to muselo dát spoustu času a energie.Jsi velice odvážný ,takhle cestovat sám. Přeji Ti hodně štěstí v dalším cestování a budu se těšit na nějakou další tvoji cestovatelskou perličku.

Jarmila Mikulášová

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Přednáška - Banát: naši krajané a jejich krajina - byla úžasná. Tomáš je skvělý vypravěč a dokumentarista.Videoprojekce byla hodna studenta FAMU. Těšíme se na další!


-------------------------------------------------------------------------------------------------
Milý Tome, gratuluju, vynikající fotky a práce reportéra s velkým citem pro lidi a pro kulturu!

Jaroslav Formánek

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Žádné komentáře: